Vhodné akustické napojenia priečok 

    Proti hluková ochrana je už dnes dôležitá téma u architektov, zákazníkov. Pre ľudí je totiž mimoriadne dôležité: pohoda, kľud a pokoj. Hluk je neprijemný rušivý element ktorý sa dnes už dá odhlučnit´.

    Akustické konštrukcie s modrou Akustickou doskou tak umožnujú zlepšit´akustický komfort všetkých miestností , či už sa jedná o zrekonštruované alebo nové alebo staršie. Táto revolučná Akustická doska je vyrobená podla Špeciálnej receptúry a preto dosahuje vysoké akustické kvality.  V základe sa doska dodáva v protipožiarnej úprave ale aj impregnovanej podobe, teda je vhodná aj pre konštrukcie s požiadavkou na požiarnu odolnost´a je výborným riešením aj pre podkrovia.

Akustické dosky RIGITON

 
 

Lícová strana dosiek Rigiton je bez povrchovej úpravy a na zadnej strane dosky je Akustická netkaná textília čiernej farby. Perforácia dosiek môže byť okrúhla alebo štvorcová , dierovanie dosiek môže byť pravidelné alebo nepravidelné. Dosky Rigiton sa používajú na akusticky pohltivé podhľady alebo predsadené steny s Vysokou absorpciou zvuku.

Dosky RIGITON majú stupeň horlavosti : A - nehorlavé

Akustické dosky GYPTONE BIG

 
 

GYPTONE BIG je skupina veľkoformátových dosiek, ktoré sú perforované a neviditeľnej rubovej strane majú akustickú netkanú textíliu. Lícová strana dosky nie je povrchovo upravená. Rada dosiek Gyptone sú určené na stropné podhľady a predsadené steny s vysokou absorpciou zvuku.

Perforácia Dosiek Gyptone BIG môžu byť :

 

LINE - Linearné

QUATTRO - Štvorcové

SIXTO - Šesťhranné

BASE 

 

Akustické dosky nemajú negatívny vplyv na životné prostredie preto majú vynikajúcu vnútornú mikro-klimu !

 
Rada dosiek GYPTONE BEND LINE 7 slúžia na opláštenie zakrivených plôch do polomeru 1200 mm, hrúbka dosiek je 6,5 mm. Lícová strana dosiek je bez povrchovej úpravy, rubová strana dosky je potiahnutá Akustickou netkanou textíliou. Dosky BEND LINE sú zaradené do skupiny materiálov stupne horľavosti : A - nehorľavé.
 

Všetky Akustické dosky od spoločnosti Rigips Saint-Gobain boli zaradené do kategórie ako zdravotne nezávadné materiáli .